Keramikas nodarbības

Vienu reizi nedēļā Talsu novada krīžu centra klienti kopīgi apmeklē keramikas nodarbības pie Diānas Dzelmes un Naura Galviņa.
Šīs nodarbības ir ne tikai aizraujošas, bet arī sniedz papildus terapeitisku ietekmi. Šīs nodarbības var noturēt bērna uzmanību uz ilgāku laiku un sniedz nomierinošu efektu.

Šīs nodarbības raisa iztēli un veicina kreativitāti. Ierasto dzīvnieciņu var veidot netipiskās krāsās, vispārzināmajām formām piešķirt nebijušas nianses – ļauj iztēlei vaļu. Turklāt, māls ir ļoti pateicīgs materiāls – tas ir paredzēts arī mazām bērna rociņām. Pat , ja sākotnēji nesanāk iecerētais, bērni ātri iemācās, ka, ja sanāk nokļūdīties, vienmēr var sarullēt atpakaļ visu bumbiņā un sākt no sākuma.

Keramikas nodarbības uzlabo gan lielās roku motorikas prasmes (tiek iesaistītas lielās muskuļu grupas, piemēra, ķeršana mešana), gan arī mazās motorikas prasmes (tiek iesaistītas mazās muskuļu grupas, piemēram, rakstīšana, klavieru spēlēšana). Šāda veida nodarbības var palīdzēt uzlabot rakstības prasmes, uzsākot skolas gaitas. Turklāt, mazā motorika ir ļoti saistīta ar runas centriem, līdz ar to tā ir iespēja uzlabot un attīstīt bērna runu.

Pieaugušam cilvēkam, ieejot šajā nodarbībā, netiks tik ļoti stimulētas sajūtas (krāsu, māla smarža, pieskaršanās vēsam, mitram mālam un tā struktūras sajušana), taču bērnam šī vide ir ļoti piemērota sensorajai attīstība

Keramikas nodarbības var palīdzēt veidot veselīgu pašvērtējumu, jo bērni var izveidot ko unikālu paši ar savām rokām un justies lepni par paveikto, turklāt rezultāts redzams jau ātri.